Ebben a videómban megmutatom, hogyan lehet szerkesztési beállításokat egy képről több képre átmásolni.
Hiszen hányszor van az, hogy egy kompozícióról sok fotót készítünk, hasonló beállításokkal!
Szerencsére, ilyenkor nem kell minden egyes fotót utómunkáznunk: elég csak egyet, majd egy gombnyomással átszinkronizálhatjuk a beállításokat a többi képre.
Ez az, amivel tényleg sok órányi számítógép előtti bambulást lehet megspórolni 🙂
Az előző részt ide kattintva érheted el.
A Lightroommal most ismerkedtem meg, előtte Photoshoppal szerkesztettem a képeimet, de az túlságosan összetett és bonyolult volt.
Nagyon részletesen és érthetően magyaráztál mindent a tanfolyam során.
Egyes részeknél, ha maradt is kérdés, egy-két videóval később arra is választ kaptam. Külön tetszett, hogy lehetett kérdezni, így az egész interaktívvá vált.
Végre nemcsak találomra szerkesztem a képeimet, ide-oda állítva a csúszkákat, lesz, ami lesz alapon, hanem tudatosan.
A tanfolyam önbizalmat adott és azóta sokkal elégedettebb vagyok a szerkesztett képeimmel.
B. Anita
A Lightroom A-tól Z-ig online tanfolyam egyik résztvevőjeA tanfolyam előtt is használtam a Lightroomot, de inkább csak nagyon kezdő szinten, úgy hátha sikerülre…!
A tanfolyamon megtanultak tudatossá tették a vágás, színkezelés, élesítés, ZAJMENTESÍTÉS kérdéseit. Megtanultam a világosítás, retusálás lényegi kivitelezését… és sok mást ami nélkül nehéz ‘dicsekedni az elkészült képekkel.
Számomra nem volt olyan kérdés amire nem kaptam választ. Nekem, mint amatőrnek tökéletesen megfeleltek a témák magyarázatai, bemutatásai.
A gyakorlatokat, útmutatásokat gyakorolva, végig csinálva, hatalmas sikerélményt nyújtott, h a saját képeim is javulnak, szebbé válnak.
Ez a tanfolyam kitűnő, köszönöm, hogy hozzájuthattam, sokat tanultam belőle, sőt értelmezhetővé vált (utánaolvasva) az a több kg könyv amivel előtte próbáltam tudást szerezni a Lr-ban.
Amennyiben Photoshop-ra is csinálnál hasonló könnyen érthető tanfolyamot, – így túl a 6. X-en is, – azonnal jelentkeznék rá.
Köszönöm !
Magyar János
A Lightroom A-tól Z-ig online tanfolyam egyik résztvevőjeTulajdonképpen olyan voltam, mint a vak tyúk, aki néha talált szemet.
A csúszkák nagy részét nem tudatosan húzkodtam, csak találomra. Ezért aztán volt olyan kép, ami tetszetős lett és volt olyan, ami nem (de inkább nem). Ezért aztán nem is nagyon foglalkoztam az utómunkával. 🙂
Most úgy gondolom, hogy már értem az eszközök célját.
A használatukat még gyakorolni kell. Sokat tanultam.
Végre értem a görbéket (ez az eszköz is abba a körbe tartozott, amit találomra használtam), az élesítést, és a zajszűrést, a szelektív ecsetkezelést. Ez utóbbi elég sok fejtörést okozott korábban.
Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor az ember bemegy egy sötét szobába és csak tapogatózik, majd megtalálja a villanykapcsolót. 🙂
Somogyi László
A Lightroom A-tól Z-ig online tanfolyam egyik résztvevőjeA tanfolyam megkezdése előtt hogy álltál a fotós utómunkához?
A fotós utómunka egyáltalán nem volt „szimpatikus”, fogalmam sem volt, hogy ez szükséges a valós színvilág rögzítéséhez.
A tanfolyam elvégzése után hogyan változott meg hozzáállásod a fotós utómunkához?
Az utómunkázott képeimen látom az eredményeket…
Nagyon sokat segített abban, hogy ne adjam el a gépemet, közelebb állnak az elkészített fotóim azzal, amit meg szerettem volna örökíteni. Persze csak a felszínt kapargatom, de nagy segítséget kaptam Tőled a haladáshoz.
Azt hiszem magamtól is eljutottam volna egy darabig a tanulás folyamatában, de a tanfolyam nélkül nem tudtam volna eljutni arra a szintre, ahol most tartok.
Valamelyest tudok angolul, de a Lightroom funkcióinak még a megértésével is problémái lehetnek egy laikusnak – még magyarul is. Ebben is látom a hasznosságát a tanfolyamodnak – érthetően, alaposan mutatod meg a program használatát, melyik gomb, csúszka mozgatása mit csinál a nyers képpel.
Közben olyan trükköket is ismertettél, amelyeket – gyatra angol tudásom miatt – nem ismertem volna meg. (pl. obi korrekcióinak alkalmazása presetekkel- és ennek magyarázata, auto zajszűrés beállított iso- értékeknél, stb.)